وبیون
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ارتباط ماهواره ای با اندروید ۱۴ امکان پذیر می شود

در صورت وجود ویژگی سخت‌افزار مخصوص برای گوشی های سامسونگ و پیکسل، ارتباط ماهواره ای با اندروید ۱۴ امکان پذیر می شود.

به گزارش وبیون،  مدتی ارتباط ماهواره ای با اندروید ۱۴ امکان پذیر می شود. مدتی می‌شود که ارتباط ماهواره‌ای وارد دنیای گوشی‌های هوشمند شده، اما این ویژگی هنوز فراگیر نشده است. حالا به‌نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد با اندروید 14، ارتباط ماهواره‌ای را میان گوشی‌های اندرویدی فراگیر کند؛ البته برای استفاده از این ویژگی، باید گوشی شما سخت‌افزار مخصوص آن را داشته باشد.

براساس توییتی که توسط تیم پیکسل منتشر شده است، گوشی‌های اندرویدی با دریافت اندروید 14 قادر به پشتیبانی از پیامک‌های مبتنی بر ارتباط ماهواره‌ای خواهند بود.

ارتباط ماهواره ای اندروید 14 برای گوشی های پیکسل و سامسونگ

طبق توییت منتشرشده، برای بهره‌مندی از ارتباط ماهواره‌ای به سخت‌افزار مخصوص آن نیاز دارید. بنابراین سازندگان باید به این سمت حرکت کنند تا محصولات تولیدی آن‌ها در اندروید 14 قادر به پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای باشند. البته طبق این توییت، در ابتدا این ویژگی در اختیار گوشی‌های گلکسی سامسونگ و پیکسل گوگل قرار می‌گیرد.

ارتباط ماهواره‌ای با اندروید ۱۴ امکان پذیر میشود

 

باید به این موضوع اشاره کنیم که ارتباط ماهواره‌ای درحال‌حاضر محدود به ارسال پیامک (احتمالاً پیامک‌های اضطراری) می‌شود و فعلاً خبری از برقراری تماس ماهواره‌ای یا استریم ویدیو و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی از طریق ارتباط ماهواره‌ای نخواهد بود. البته چند وقت پیش شرکت AST SpaceMobile با همکاری AT&T توانست با گلکسی S22 اولترا، اولین تماس ماهواره‌ای با یک گوشی عادی را برقرار کند.

درحال‌حاضر نمی‌دانیم اندروید 14 چگونه از سیستم ارتباط ماهواره‌ای استفاده می‌کند و البته چه زمانی گوشی‌های اندرویدی قادر به پشتیبانی از آن خواهند بود. درصورتی‌که سامسونگ در چنین مسیری گام بردارد، به‌مرورزمان سایر شرکت‌ها هم پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای را به محصولات خود می‌آورند.

نسخه پایدار اندروید 14 به‌زودی از راه می‌رسد و البته گوشی‌های سری پیکسل 8 با تراشه تنسور G3 هم در راه هستند. بنابراین انتظار می‌رود گوشی‌های آینده گوگل مانند آیفون‌های اپل قادر به پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای برای ارسال پیام باشند.

درنهایت باید منتظر بمانیم و ببینیم که اندروید ۱۴ می‌تواند ارتباط ماهواره‌ای را در دنیای اندروید فراگیر کند یا خیر. البته با توجه به اینکه به‌زودی تمام تراشه‌های اسنپدراگون و مودم‌های 5G کوالکام به‌لطف فناوری «اسنپدراگون Satelite» از ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی خواهند کرد، باید خودمان را برای فراگیرشدن این سیستم ارتباطی آماده کنیم.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری