وبیون
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عرضه پلی استیشن 5 پرو در پاییز سال آینده

عرضه پلی استیشن 5 پرو در پاییز سال آینده،این کنسول احتمالاً دارای قابلیت‌های رهگیری پرتو سریع، حالت عملکرد برای وضوح 8K و 4K خواهد بود.

به گزارش وبیون،در گذشته شایعاتی درباره پلی استیشن 5 پرو و احتمال عرضه آن در اواخر سال 2024 منتشر شده بود و حالا یکی از منابع معتبر صنعت بازی‌های ویدیویی ضمن تأیید  گزارش عرضه پلی استیشن 5 پرو در پاییز سال آینده، اطلاعات جدیدی درباره کنسول میان‌نسلی سونی ارائه کرده است.

به گفته «تام هندرسون»، خبرنگار شناخته‌شده حوزه ویدیو گیم، پروژه سونی ظاهراً با اسم رمز Trinity درحال ساخت است که مانند برخی محصولات دیگر غول ژاپنی به فیلم‌های ماتریکس اشاره دارند. به گزارش او، Trinity از اوایل سال 2022 در دست ساخت بوده و اواخر امسال، کیت توسعه آن به استودیوها و توسعه‌دهندگان ارائه خواهد شد.

قابلیت‌های جدید پلی استیشن 5 پرو

 عرضه پلی استیشن 5 پرو در پاییز سال آینده

هندرسون معتقد است که تاریخ عرضه پلی استیشن 5 پرو همانطور که در گزارش‌های قبلی نیز گفته شده بود، نوامبر 2024 است، یعنی آبان/آذرماه سال آینده. به گفته او، کنسول جدید PS5 Pro دارای قابلیت‌های رهگیری پرتو سریع، حالت عملکرد برای وضوح 8K و نرخ فریم بهبودیافته‌تر و ثابت‌تر در وضوح 4K خواهد بود.

در ادامه این گزارش برخی مشخصات جزئی کنسول آینده سونی اشاره شده است مانند این موضوع که پلی استیشن 5 پرو با حافظه‌ای به سرعت 18000 MT/s عرضه خواهد شد که از سرعت 14000 MT/s حافظه PS5 بالاتر است.

 

همچنین اگر کنسول پلی استیشن ‌5 پرو سال آینده عرضه شود، شانس زیادی وجود دارد که از فناوری AMD FidelityFX Super Resolution 3 پشتیبانی کند که می‌تواند فریم‌ریت بازی‌ها را بهبود داده و تجربه‌ای روان برای بازیکنان ایجاد کند. FSR 3 در نوامبر 2022 به‌عنوان پاسخ AMD به DLSS 3 معرفی شد.

هندرسون درباره قیمت پلی استیشن 5 پرو هیچ اطلاعاتی ارائه نکرده است. همچنین در حالی که اخیراً در شایعه دیگری به پلی استیشن 5 اسلیم اشاره شده بود، او اشاره می‌کند که هیچ حرفی درباره این نسخه از کنسول سونی نشنیده است. بنابراین تا زمان اعلام اخبار بیشتر نمی‌توان به‌طور قطعی ساخت این کنسول‌ها را تایید کرد.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری