وبیون
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نمایشگر بدون حاشیه برای نسل جدید آیفون

نمایشگر بدون حاشیه برای نسل جدید آیفون در راه است.آیفون 15 با به روزرسانی های متفاوت معرفی می شود اما هدف اصلی اپل ایجاد تغییرات اساسی برای نسل جدید می باشد.

به گزارش وبیون، نمایشگر بدون حاشیه برای نسل جدید آیفون در راه است.

اپل سری جدید آیفون ۱۵ را با به‌روزرسانی‌های مختلف معرفی می‌کند. اما ظاهراً تمرکز این شرکت روی توسعه نسل جدید آیفون با تغییرات اساسی است.

براساس گزارش منتشرشده از سوی وب‌سایت The Elec، این شرکت روی آیفون جدیدی با نمایشگر بدون حاشیه کار می‌کند و ظاهراً از سامسونگ دیسپلی و ال‌جی دیسپلی درخواست کرده است تا نمایشگر اولد را طبق استانداردهای مورد‌نیاز این شرکت توسعه دهند.

به‌نظر می‌رسد آیفون ۱۵ پرو با حاشیه‌های نسبتاً باریک‌تری نسبت به آیفون ۱۴ پرو به بازار عرضه خواهد شد. با توجه به خبر منتشرشده در مورد تلاش اول برای حذف حاشیه، به‌نظر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد این روند را ادامه دهد.

 نمایشگر بدون حاشیه برای نسل جدید آیفون در راه است

آیفون نسل بعدی اپل ظاهراً حاشیه نمایشگر نخواهد داشت

همان‌طور که گفته شد، براساس گزارش جدیدی که توسط The Elecمنتشر شده است، اپل روی توسعه آیفون جدیدی بدون حاشیه کار می‌‌کند. این شرکت ظاهراً از سامسونگ دیسپلی و ال‌جی دیسپلی خواسته است که پنل‌های اولد را مطابق با استانداردهای لازم بسازند. برای حذف حاشیه‌ها، سامسونگ و ال‌جی باید چالش‌های مربوط به فناوری‌های کپسوله‌سازی فیلم نازک (TFE) و دوربین‌های زیر نمایشگر (UPC) را برطرف کنند. علاوه‌براین، گزارش مربوطه همچنین اشاره می‌کند که تأمین‌کنندگان باید قبل از نهایی‌کردن محصول، مسائل مربوط به آنتن را نیز مورد‌توجه قرار دهند.

سامسونگ و ال‌جی تأمین‌کنندگان اصلی توسعه پنل‌های OLED بدون حاشیه هستند. به‌نظر می‌رسد اپل توجه ویژه‌ای به حداقل حاشیه‌ دارد و این موضوع در آیفون ۱۵ مشهود است. ظاهراً این شرکت می‌خواهد آیفون ۱۵ یکی از باریک‌ترین حاشیه‌ها را در بین گوشی‌های هوشمند داشته باشند و گزارش جدید تأیید می‌کند که این روند ادامه خواهد داشت.

طراحی گوشی آیفون بدون حاشیه به این معنی است که تأمین‌کنندگان باید سنسورها و دوربین‌های Face ID را به زیر نمایشگر منتقل کنند. درحال‌حاضر اپل در تلاش است تا جزیره پویا (Dynamic Island) را به تمام مدل‌های آیفون ۱۵ بیاورد. حالا باید دید اپل چه برنامه‌ای برای نسل بعدی آیفون دارد.

گزارش منتشرشده تأیید می‌کند که آیفون بدون حاشیه احتمالاً از نمایشگر تخت بهره خواهد برد. در مورد پوشش لایه نازک، اپل از تأمین‌کنندگان می‌خواهد که لایه‌های معدنی و آلی را که از داخل دستگاه در برابر رطوبت و اکسیژن محافظت می‌کند، نازک کنند.

منبع: دیجیاتو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری